Prototyp modelky vs. být svá, aneb tohle mě fakt dojalo…

Prototyp modelky

Dnes tak brouzdám po internetu a najdu příběh, který mě vážně vzal za srdce. Přečtěte si ho také…

Když dostal nejmenovaný manžel od své ženy ke čtyřicátinám knihu třiceti fotografií, byl nadšený. Jeho manželka je na nich v sexy pózách, a i když jde o celkem cudné snímky, nemá na sobě ani kousek oblečení.

Fotky byly dokonalé – žádná celulitida, žádné vrásky, žádné strie. Byla perfektní. Fotografka Victoria Caroline Haltom, s níž na albu pracovala, odvedla skvělou práci. Muž, který si nepřeje být jmenován, ale nemohl jinak a fotografce napsal dopis:

Prototyp modelky

Milá Victorie,

píšu vám, protože jsem nedávno obdržel k narozeninám album se snímky mé ženy. Jsou to krásné fotky. Když jsem je viděl, mé srdce zaplesalo, vaše práce se mi moc líbí, ale trochu mě konsternuje jedna věc. Ačkoliv dobře vím, že jste postupovala přesně podle jejího přání, na fotkách to není ona. To není má žena.

Jsme spolu od osmnácti let a za tu dobu jsme prožili mnohé. Hodněkrát jsme byli dole, ještě víckrát nahoře a my sami jsme historií našich životů. Jsme nositeli vzpomínek a máme je vepsány do tváří, do našich těl.

Když jste vyretušovala její strie, smazala jste vzpomínky na naše děti. Je to důkaz jejich existence, vzpomínka na to, jak k nám přišly.

Když jste smazala vrásky, smazala jste dvacet let smíchu, radosti i starostí. Když jste dala pryč celulitidu, přestala existovat její láska k zákuskům a všem sladkostem, které všechny ty roky doma mlsáme.

Přesto vám velmi děkuji za tyto krásné snímky, díky nim jsem si uvědomil, jak moc svou ženu miluji a jak moc ji zbožňuji proto, jaká je.

Tohle mě dojalo - prototyp modelky

Fotografka Victorie dopis zveřejnila a doplnila k němu své dojmy: „Brečela jsem jako dítě ještě po šesti měsících, kdykoliv jsem ten dopis znovu četla. Je tak skutečný, tak opravdový, tak pravdivý a zároveň tak inspirativní pro nás pro všechny.“

Co na ten příběh říkáte? Já sama za sebe dodám, že mám někdy také touhu se mírně „předělat“ – potřebovala bych pevnější zadek, břicho a paže, abych vypadala jak prototyp modelky, znáte to… Ale pak mě napadne, že bych to nebyla já. A je přece fajn být svá. Taková, jaká jsem. A že se mám vlastně velice ráda i s těmi všemi nedostatky.

Protože co je vlastně dokonalé? Třeba v přírodě? Nic. Dokonalost je extrém, který neexistuje. Stačí se podívat na květinu. Jsem si jistá, že zblízka byste na ní našli nedokonalosti, ale koho zajímají? Důležitý je celek. A každá květina je nádherná. Hledejme na ní spíš to krásné a dechberoucí.

Co se vám líbí na sobě samých a za co si sebe vážíte a líbíte se samy sobě?

Markéta Králová

Neuro-lingvistka s praxí od roku 2010, online lektorka jazyků (de, fr) a hry na klavír.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více než 4.500 lidí. Mění zajeté stereotypy v přístupu k jazykům, vede intenzívní jazyko-konverzační kurzy a individuální lekce hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Chceš začít malým krokem hned teď?

Pojď objevit svou VNITŘNÍ MOTIVACI!

Znát své touhy a důvod toho, proč to celé děláte, je pro úspěch v jakémkoli jazyce zásadní. Proč vlastně chcete poznat vámi vytoužený jazyk a ovládat ho? Co toužíte prostřednictvím tohoto jazyka zažít? V čem se potřebujete realizovat? A chcete to skutečně vy sama/sám? Hlavní není CO děláte, ale ODKUD v sobě to děláte. Stáhněte si zdarma relaxační mp3 nahrávku a pojďte se zaposlouchat a prozkoumat, jak to doopravdy máte.


Komentáře