Jak se vyrovnávat se stresem a strachem a udržet si vnitřní klid (podcast #8)

Toto speciální vydání jsem pro vás natočila, abych vám dala nadhled nad tím, jak zvládat velký stres a strach a jak se spíš ladit na pohodu a udržet si svůj vnitřní klid, i přesto, co se kolem vás a ve světě děje.

Protože (nejen) v současné situaci, ale i v jakékoli jiné, kdy máme pocit, že se svět otáčí vzhůru nohama, je ještě víc potřeba prohlubovat svoji vnitřní stabilitu a klid, abychom krizové situace lépe a víc s nadhledem zvládali, viděli je víc jasně a dokázali se kvalitněji rozhodovat.

Protože ve stresu a strachu se tak akorát oslabujeme a lákáme k neMOCi. Ve strachu jsme paralyzovaní a reagujeme zcela odlišně než je nám přirozené.

Od vnitřního světa se všechno odráží. ✨ Posilujme ho a nenechme se roztříštit na miliony kousků. Naše pozornost, myšlenky a emoce mají obrovskou sílu. Vždycky vedou k akci. A záleží, jaká akce to bude. Zda bude ničit, nebo léčit. My si vybíráme.

V této epizodě se dozvíte:

 • Jak váš mozek zpracovává informace
 • Co je to subjektivní realita a jak si ji tvoříme
 • Co je to epigenetika
 • Výzkum neurovědce Paul McLeana a jeho teorie trojjediného mozku
 • Co se děje ve vašem těle, pokud pociťujete stres a strach
 • Co je to koherence
 • Jak je možné, že tělo a mysl jsou propojeny
 • Výzkum psycholožky Amy Joy Casseberry Cuddy
 • Pět praktických tipů, jak se dostat víc do pohody a udržet si vnitřní klid
 • Jak vám jazyky mohou pomoci k vnitřní pohodě
 • Inspirující myšlenka na závěr

Věnujte si 69:03 minut a inspirujte se v tomto podcastu ↓↓↓

Zaposlouchat se můžete i tady na YouTube. Jinak podcast Hurá za poznáním s Markétou najdete jak na Spotify, tak iTunes – Apple Podcasts.

Udělejte si pohodičku, uvolněte se, zapalte si svíčku, dejte si něco dobrého k pití a v klidu se zaposlouchejte.

Užijte si poslech, ať se líbí, a přeji hodně vnitřní pohody od nás z Provence.

Markéta Králová

Neuro-lingvistka s praxí od roku 2010, online lektorka jazyků (de, fr) a hry na klavír.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více než 4.500 lidí. Mění zajeté stereotypy v přístupu k jazykům, vede intenzívní jazyko-konverzační kurzy a individuální lekce hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Chceš začít malým krokem hned teď?

Pojď objevit svou VNITŘNÍ MOTIVACI!

Znát své touhy a důvod toho, proč to celé děláte, je pro úspěch v jakémkoli jazyce zásadní. Proč vlastně chcete poznat vámi vytoužený jazyk a ovládat ho? Co toužíte prostřednictvím tohoto jazyka zažít? V čem se potřebujete realizovat? A chcete to skutečně vy sama/sám? Hlavní není CO děláte, ale ODKUD v sobě to děláte. Stáhněte si zdarma relaxační mp3 nahrávku a pojďte se zaposlouchat a prozkoumat, jak to doopravdy máte.


Komentáře