In love with Menorca ♥ + mp3 fráze

Obrázek na sociální sítě - in love with Menorca

Seznam se s Menorcou

Menorca je nádherný, druhý největší ostrov v souostroví Baleáry (skládající se z ostrovů Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera, Carbera a mnoho dalších ostrůvků – tvořících provincii Islas Baleares), který náleží ke Španělsku a leží uprostřed Středozemního moře. Je stejně vzdálena od Alžíru i Marseille. Ostrov je přibližně 50 km dlouhý a široký 16 km. Slunce tu svítí více než 300 dní v roce.

Na ostrově žije zhruba 82.000 obyvatel a hlavním městem je Mahon (Maó). Hlavním úředním jazykem je katalánština a španělština. Zajímavostí je, že zhruba 80% lidí mluví katalánsky, ale pouze 5% ovládá i psanou formu jazyka. Důkazem je dvojí psaní názvů měst.

Mapa Belárské ostrovy

Menorca

Používá se zde také “menorština”, která se vyučuje i v místních školách a je zde domorodci nazývána menorquí. Lidé tu mají dobrou jazykovou vybavenost díky přílivu turistů z cestovního ruchu, a tak se domluví německy i anglicky.

Čím mě Menorca okouzlila?

Menorca mě jednoznačně okouzlila svými nádhernými barvami. Nemyslím tím pouze barvy přírody, keřů, nebe, moře, písku, skal, kamenů a barevných ještěrek (od modrozelených přes hnědé až antracitově černé). Ale i lidí, domů a cest. Menorca má jiskru. Což mě z astrologického pohledu jako berana s ascendentem ve lvu nadpozemsky přitahuje :)

Čím mě Menorca okouzila

Menorca je pro mě oázou klidu a harmonie

Při pohledu na nádherné čistoskvoucí moře s blankytně tyrkysovou barvou vody střídající intenzitu zabarvení, připomínající Neptunovu trávu, kterou obklopovaly pevné a vysoké skály, na jejichž vrcholcích se tyčily zářivě bílé domečky s plně kvetoucími zahradami exotického charakteru, se mi úplně zastavil dech a dýchala jsem povrchně podobně jako žížala – pouze povrchem těla a kůží, která vdechovala jemné krůpějky slaného poprašku vody smíchaným s horkým letním vzduchem, který pálil a chladil zároveň.

Cítila jsem, jak mě sluneční paprsky omotaly svojí pavučinou, držely mě pevně a zaplavily hřejivým pocitem. Cítila jsem se naprosto v bezpečí.

Tento pocit se těžko verbalizuje. Přála bych každému, aby takovou nostalgii z genius loci zažil na vlastní kůži.

E-book In Love with Menorka

Stáhni si eBook zdarma

Více o Menorce a mém pobytu na ní se dozvíš v mém novém eBooku In love with Menorca ♥, který si můžeš stáhnout zde.

Co všechno se v eBooku dozvíš

 • jak se na Menorce cestuje,
 • kde se ubytovat,
 • co tu můžeš vidět,
 • jaké pláže navštívit,
 • kam vyrazit na výlety,
 • proč se sem vůbec vydat,
 • jací lidé tu žijí, co tu jedí a pijí.
 • získáš také pár mých ověřených tipů, jak si Menorcu vychutnat na maximum,
 • naučíš se pár katalánských slovíček a 100 španělských frází,
 • a poslechneš si krásnou ohnivou španělskou píseň :)

Těším se na tebe uvnitř eBooku.

Markéta Králová

Neuro-lingvistka s praxí od roku 2010, online lektorka jazyků (de, fr) a hry na klavír.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více než 4.500 lidí. Mění zajeté stereotypy v přístupu k jazykům, vede intenzívní jazyko-konverzační kurzy a individuální lekce hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Chceš začít malým krokem hned teď?

Pojď objevit svou VNITŘNÍ MOTIVACI!

Znát své touhy a důvod toho, proč to celé děláte, je pro úspěch v jakémkoli jazyce zásadní. Proč vlastně chcete poznat vámi vytoužený jazyk a ovládat ho? Co toužíte prostřednictvím tohoto jazyka zažít? V čem se potřebujete realizovat? A chcete to skutečně vy sama/sám? Hlavní není CO děláte, ale ODKUD v sobě to děláte. Stáhněte si zdarma relaxační mp3 nahrávku a pojďte se zaposlouchat a prozkoumat, jak to doopravdy máte.


Komentáře