Bojíte se mluvit v jiném jazyku, než v tom rodném?
Cítíte strach a trému? Máte pocit, že nemáte dostatek znalostí?

Poznejte jazyk a objevte svět
Dejte si za cíl umět cizí jazyk
jako svůj mateřský

Rádi byste uměli jazyk, ve kterém se domluvíte stejně dobře
jako v češtině?

Představte si, že se chcete naučit třeba anglicky, francouzsky, německy, nebo jste si vybrali jiný jazyk. Začnete tedy chodit do nějakého kurzu jazykové školy. Ve třídě jste ale s 11 dalšími studenty. Celou hodinu používáte učebnici, drtíte se gramatiku, memorujete si slovíčka, děláte různá cvičení, učíte se poučky, poslechnete si článek a mluvení si procvičíte s kolegou, který umí francouzsky ještě hůř než vy. Je to vážně nuda. Bavilo by vás takové učení? Kolik si myslíte, že si toho z takové hodiny odnesete? Troufám si odhadnout, že si toho moc nezapamatujete a přínos takové lekce se bude rovnat 8%.

Ze svojí vlastní zkušenosti a ze zkušeností mých klientů mohu potvrdit, že 95% lidí do takového kurzu chodilo pouze proto, aby to vypadalo, že se vzdělávají a něco pro sebe dělají. Měli jste to také tak? Jaký byl váš výsledek?

Někteří klienti se mi přiznali, že tento druh výuky už dnes považují za ztrátu času. Ve velké skupině se toho moc nenaučili nebo si něco odnesli, ale pak to ihned zapomněli. Nehledě na to, že strávili dost času na cestě do školy, kde výuka probíhala, za kurz zaplatili nemalé peníze a výuka neodpovídala jejich představám. Já ale vím, že to jde i jinak, než to známe sami ze škol. 

Teď si představte, že máte svého vlastního učitele, kterého jazyk baví, žije jím a nakazil i vás. Na lekce se těšíte, protože vymýšlíte různé hry, povídáte si o tom, co aktuálně v životě řešíte, pouštíte si videa, posloucháte písničky, učíte se společně vařit, chodíte spolu nakupovat, čtete si knížky, píšete na chatu... a to všechno ve vámi vybraném jazyce. Třeba francouzštině :) Jako v reálném životě. Odnesete si z takové hodiny 8% nebo 100%? Co myslíte? Bavilo by vás to? :) Mě tedy ano :) Taková výuka už není sci-fi, můžete ji zažít společně s námi :)

Jaké budete mít výsledky?

 • Dáte sbohem strachu z mluvení
  Konečně zjistíte, že učit se z vlastních chyb je ten největší dar. Budete se cítit příjemně a společně uděláme maximum, abyste se rozmluvil/a.
 • Konečně začnete jazyk používat
  Rozmluvíme vás
 • Vytvoříte si lepší vztah k jazyku
 • Budete plně ovládat jazyk
  Čtení, psaní, poslech, komunikace
 • Rozmluvíte se

Co o Skype výuce říkají klienti?

O SOLIS ORTUS jsem se dozvěděla od kamarádky, která si servis velice chválila. Ihned co jsem SOLIS ORTUS kontaktovala, jsem dostala odpověď a vyřízení dohody bylo uskutečněno během příštích 24 hodin a ihned jsem mohla začít! Má učitelka je vždy velice profesionální, dochvilná a spolehlivá. Její styl výuky má vysokou kvalitu a mnohdy se i pěkně zasmějeme. Na mé požadavky je má učitelka Jana velice flexibilní. Časování lekcí je vždy dohodou nehledě na to, ve kterém časovém pásmu se nacházím, jelikož hodně cestuji. SOLIS ORTUS je inovativní, co se iniciativ týče. V nabídce jsou mimo jiné i webináře a brožury ohledně učení jazyka, které mnohým mohou být velice nápomocné. Od té doby, co znám SOLIS ORTUS, už se nehodlám vrátit do třídy plné lidi, kde má výuka jedině zaostávala. Se SOLIS ORTUS mám 1:1 výuku vysokého standardu a rychle jsem začala nový jazyk používat, což mě velice těší.
Veronika KocováUBS AG Schwitzerland – Business Manager
Před výukou jsem měla pochybnosti, a né málo. Pořád jsem nemohla uvěřit, že výuka, kde není lektorova osobní přítomnost, může být efektivní. Ale zbytečně. Organizace byla na 1*. Při jakémkoliv problému či nejasnosti (nebylo jich moc) slečna Markétka rychle reagovala na e-maily a hned vše vyřešila. Kurz mi splnil, co sliboval. Díky kurzu jsem se nádherně rozmluvila a nedělá mi problém komunikovat s lidmi, i když německý jazyk nemám stále 100%. A co mi kurz osobně přinesl? Německý jazyk jsem neměla nikdy ráda. Nelíbila se mi složitost gramatiky a v uších mi nikdy hezky nezněl. Během kurzu jsem se však nějakou záhadou do jazyka zamilovala a začal mě opravdu bavit. Výuka po Skypu mě posunula na úroveň, kterou jsem potřebovala k hledání práce v zahraničí. Mám za sebou pár pohovorů v němčině a troufám si říct, že bez kurzu bych je tak obstojně nezvládla. Děkuji za něj ♥ Kurz bych doporučila všem, kteří mají problém s komunikací. Měla jsem úžasnou lektorku, která odbourala můj strach z mluvení, dodala mi odvahu a chuť se stále učit.
Hana Kurz Entrovámomentálně hledá zaměstnání ve Švýcarsku a učí se německý jazyk, správce a dobrovolnice CAT MANIA
My name is Monika Plchova and I had the pleasure to be a client of SOLIS ORTUS. Their professional approach and high customer care made me feel that my satisfaction is at heart of their interest. I highly recommend Solis Ortus to anyone who seeks any type of education. Regardless if you have a clear goal for your education or not, Solis Ortus will help you to progress in your area of interest. You are in great hands.
Ing. Monika Plchová, M.Sc.Cisco Systems - Data Center Partner Enablement EMEAR

Jak funguje Skype výuka?

V dnešní době, kdy je čas velice vzácný, nikdo přece nechce trávit hodiny na cestách kvůli své jazykové lekci a stresovat se, že to nemůže stihnout, protože už teď jde pozdě z práce. Mnozí z nás také často cestují a tak nemohou dojet za svým lektorem, když jsou přes půl zeměkoule daleko? Ostatním se dost často mění pracovní program a potřebují si domlouvat lekce v časové návaznosti. Na prvním místě je vždy flexibilita.

Je jedno, jestli jste doma, v kanceláři nebo ve škole. Zapálíte si svíčku, uděláte si něco dobrého k pití, zapnete si na počítači Skype, spojíte se se svou lektorkou nebo lektorem a už běží vaše hodina. Na lekci jste vždy jen vy a lektor. Co myslíte, zní tato varianta lépe? Navíc při lekci online můžete využít interakci a třeba poslouchat a překládat písničky, seriály, filmy, hrát různé hry, chatovat, číst různé články k tématu, který je vám blízký a tak podobně.

Nemusíte mít vůbec strach, že byste byli ošizení oproti klasické verzi lekce, která je osobní formou. Podle mého názoru je Skype výuka mnohem lepší, levnější a časově flexibilnější. Lekce probíhá prakticky stejně, akorát spolu s lektorem nejste v jedné místnosti, ale vidíte se na počítačové obrazovce.

Navíc u Skypu je super, že zbystříte sluch a pak vám nedělá problém vést telefonáty z ciziny.

Takže pokud máte nějaké obavy, hoďte je za hlavu a objevte možnosti, které nám tento typ výuky nabízí. Mám to ozkoušené sama na sobě a doporučuji vám to :)

Jaké jsou výhody Skype výuky?

 • Časová flexibilita
  Je úplně jedno, kde na světě se nacházíte. Můžete mít lekce ve škole, v kanceláři, nebo na opačné straně Země.
 • Úspora času
  Nemusíte nikam dojíždět, a tím šetříte svůj drahocenný čas, který později můžete strávit například se svojí rodinou, nebo s tím, co vás baví.
 • Úspora peněz
  Díky lekcím na Skype ušetříte i peníze, protože výuka je levnější než osobní lekce.
 • Možnost interakce v hodinách
  Díky možnosti internetu a nasdílení obrazovky můžete v lekcích zapojit mnohem více interakce a přizpůsobit tak výuku danému typu studenta. Například pouštět si písničky, videa, hrát hry, luštit křížovky, dělat kvízy, číst články, nebo jen konverzovat o životě a o všem, co Vás zajímá.
 • Vysoká individualita

Co koupí Skype výuky získáte?

 • Osobního lektora

  Bude se věnovat pouze Vám a pomáhat vám s tím, co aktuálně řešíte a co potřebujete.

 • Časovou flexibilitu

  S lektorem se domluvíte na termínu a času výuky, který bude vám oběma vyhovovat.

 • Kvalitní výuku

  Na kvalitu našich služeb a lektorů velice dbám. Řídím se tím, co by se mi samotné líbilo, takže vám poskytuji jen to nejlepší ♥.

 • Hýčkací servis

  Chci, abyste byli spokojení a cítili se výjimečně. Poskytuji vám 100% servis. Během poskytování výuky jsem vám plně k dispozici a můžete se na mě obrátit s jakoukoli záležitostí týkající se výuky. A jako bonus vás pravidelně odměňuji a získáváte různé dárečky.

 • Garanci lektora

  Na všechny služby vám poskytuji garanci. Pokud se vám bude zdát něco v nepořádku, ozvete se mi a já vše zařídím k vaší spokojenosti. Pokud na první hodině zjistíte, že vám daný lektor nevyhovuje, kontaktujete mě a já vám bezplatně co nejdříve zajistím nového lektora.

 • Budu se vám věnovat

  Prioritou číslo jedna je pro mě individuální přístup. Zajistím vám kurz individuálně, přesně podle vašeho přání. Společně se podíváme na to, co potřebujete a jaký máte cíl, kdy a kde se vám hodí mít výuku, zjistíme jaký máte styl učení a jaké tempo výuky vám vyhovuje. Jsem tu pro vás.

 • Skvělé ceny

  I když se specializuji na individuální výuku a naše služby mají profesionální charakter, dělám maximum pro to, aby byly cenově přístupné. Online lekce na Skype (60 minut) s rodilým nebo polo-rodilým mluvčím vás vyjde jen na 350 Kč. To je jeden pugét růží.

Pro koho je Skype výuka vhodná?

 • Pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového
  Pro ty, kteří jsou otevření novým poznatkům
 • Pro ty, kteří mají motivaci a znají své PROČ
 • Pro ty, kteří na sobě pracuji a chtějí zlepšit své dovednosti
 • Pro ty, kteří jsou otevření novým výukovým metodám
 • Pro ty, kteří mají rádi online výukové prostředí
 • Pro ty, kteří mají stabilní internetové připojení

Co ke Skype výuce potřebuji?

 • Počítač
 • Nainstalovaný program Skype
 • Stabilní připojení internetu
 • Chuť jít do toho naplno

Jací jsou lektoři?

Jak probíhá Skype lekce?

záznam z lekce

Co vám výuka přinese
a jaké jsou výsledky?

Samozřejmě nic není bez práce. I jazyk je jako váš projekt, kterému je třeba se věnovat. A bez vašeho přičinění, motivace a kontinuální práce, se nikam neposune. Ale pokud budete vytrvalí, výsledky přijdou. A velice rychle. Zpočátku to bývá ztráta zábran a strachu z mluvení, později zautomatizování si a osvojení jazyka v každodenním životě.

V práci budete schopni vést například konference a prezentovat, budete telefonovat, plynule mluvit, při osobních setkáních rychle navážete nové kontakty a přátelství.

Budete moci cestovat bez omezení s pocitem, že se domluvíte. Budete pociťovat určitou svobodu. Budete moci studovat v zahraničí a klidně i online, obor, který v Čechách zatím není. Budete si moci přečíst knížku, která není do češtiny přeložená a po níž tak toužíte. Budete moci získat mnohem lepší práci, než máte teď. Možností je spoustu. Však vy už si najdete tu svou :)

Co je v jazyce cílem?

Vytvořit si takový vztah k jazyku, že se v něm budete cítit příjemně jako doma a jazyk budete používat automaticky a plynule. Bez strachu ze špatné známky, bez strachu z rodičů, bez sebe bičování, že jsem neschopný a že mi to nejde, bez stresu v práci, že zvorám prezentaci, bez strachu, že když se nenaučím tu angličtinu, tak mě vyhodí…

Představte si, že mluvíte v jiném jazyce tak, jak se bavíte doma s maminkou, partnerem, dětmi, spolužákem na vejšce, v práci s kolegou… Když chcete vyjádřit myšlenku, řešíte v dané situaci gramatiku, slovní zásobu, slovosled?

Ne. Plynule to řeknete, jak vám to přichází na mysl. Cílem je totiž předat a vyměnit si myšlenky a informace. Partner vás poslouchá a reaguje. Základem jazyka je tedy komunikace mezi lidmi. Tím vytváříme vztahy. To je princip jazyka.

Nemluvíte přece sám se sebou, ale vždy s někým. Ano, mluvit sám se sebou je také fajn, ale většinou se dorozumíváme ve více lidech. V praxi to nefunguje tak, že budete člověku říkat gramatiku, poučky, dělat cvičení a říkat si jen slovíčka. V praxi jste naproti sobě face to face a předáváte si vzájemně informace, které si potřebujete sdělit. Tak si představte, že tak mluvíte. Zcela jasně, plynule, výstižně, srozumitelně a uvolněně. Je to pro vás bezpečné a přirozené.

Co k tomu potřebujete?

Pouze dvě věci: za prvé - vědět, jak to říct a za druhé - říct to.

Jen to zkrátka potřebujete říct. Přetransformovat svoje myšlenky do proudu vět. Tak to jednoduše povíte. Není v tom žádná magie. Jazyky nejsou dřina, jak nám vždycky tvrdili a ani nejsou těžké.

Jak začít a jak vám mohu pomoci já?

Je to jednoduché. Nejdříve se musíte rozhodnout, že opravdu chcete a potřebujete ten jazyk znát a zahrnout ho do svého života. Jako milujícího partnera. Bez tohoto rozhodnutí je veškerá snaha k ničemu. A pak jen potřebujete používat ty správné metody, abyste si jazyk osvojili a zautomatizovali.

Se svými lektory pořádám individuální kurzy jazyků. Spolupracuji s rodilými mluvčími i “polo”rodilými mluvčími - to jsou Češi, kteří žijí nebo žili dlouhou dobu v zahraničí. Kurzy probíhají buď online přes program Skype nebo osobně na domluveném místě, kam za vámi lektor dojede.

Lektoři využívají přirozené a zážitkové metody vzdělávání s ohledem na váš styl učení. Bez drilu, stresu, biflování a učebnic. Učíte se tak, jako malé děti, které poznávají svůj rodný jazyk. Zaměřujete se pouze na to, co potřebujete, co vás baví a o co se v životě zajímáte. Posloucháte, opakujete, mluvíte.

Jak to probíhá?

Objednáte si výuku a domluvíme se na tom, co potřebujete. Pak společně objevíme vaši motivaci, stanovíme si cíl, čeho chcete dosáhnout, styl učení, váš vztah k jazyku, seznámíte se se svojí novou lektorkou a výuka začne :) Průběžně se zaměříme na to, zda se nám daří dosahovat cílů.

Závěrem

Ne nadarmo se říká: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem." A já se tím řídím. Pokud ani Vám není lhostejná svoje budoucnost, formujte ji už teď v přítomnosti svými aktivními činy. Vy jste tvůrci svého života. A život je příliš krátký na to, abychom to odkládali a říkali si, že se to jednou naučíme. Až přijde ten správný čas. To jednou vůbec nemusí přijít.

Pokud vám na sobě záleží, pojďte do toho naplno a začněte hned. Není na co čekat. Osobnosti z nás dělá myšlení, schopnost rozhodnutí se, aktivní konání a následně si můžeme užívat.

Pokud máte nějaké dotazy, klidně mi napište na info@solisortus.cz. Velice ráda Vám odpovím.

Krásný den,

velice vám děkuji za váš zájem o výuku jazyka. Chci vám poblahopřát, protože je skvělé, že vám záleží na svém vlastním rozvoji a chcete se posunout dál. A nemusí to být jen rozvoj jazykových dovedností, ale především rozvoj vaší osobnosti jako celku.

Velice ráda vám vše zajistím a teď vysvětlím, jaké jsou možnosti a jak to celé probíhá.

Existují dvě možnosti vyúky: buď online přes Skype nebo osobně na domluveném místě.

Jelikož jsem několik let byla lektorka němčiny a francouzštiny, mám se Skype výukou značné zkušenosti. Je to velice flexibilní způsob výuky (nejen cizího jazyka). Nemusíte nikam dojíždět, jste v pohodlí svého domova, takže se cítíte uvolněně. Můžete být kdekoliv na světě a vzdělávat se. Uděláte si čaj nebo kávu, zasednete k počítači a už frčí vaše lekce :)

Z vlastních zkušeností vím, že Skype je nejen super ve flexibilitě - protože nemusíte nikam dojíždět, takže vám šetří čas, peníze, protože Skype výuka je levnější než osobní výuka, ale také máte možnost se mnohem efektivněji učit. Lektoři často při výuce využívají interaktivní metody - můžete si pustit video, písničku, přečíst nějaký zajímavý článek, hrát hry apod. Nemusíte mít strach, že byste byl tedy ošizený o kvalitu, kdybyste měl hodiny online. Naopak. Podle mého názoru je to mnohem lepší. Vidíte se prakticky stejně, jako v reálu, a přitom společně můžete tvořit :) Kvalitativně je to tedy úplně stejné jako při osobní schůzce, možná ještě lepší.

Co se týče ceny a způsobu placení. Skype výuka vychází levněji, protože má nižší náklady na dopravu lektora a učební materiály - vše je online. Jedna lekce - 60 minut - stojí 350 Kč, osobní lekce 450 Kč vč. dopravy lektora ve větších městech v dostupnosti MHD v hlavním pásmu. Ostatní lokality jsou kalkulovány individuálně.

Lekce si buď můžete předplatit v podobě balíčků. Máme 10 lekcí, 20+1 zdarma, 30+3 zdarma nebo platit zpětně za skutečně proběhlé lekce v daném měsíci. A neplatíte tedy nic dopředu. Vždy začátkem nového měsíce vám přijde na email faktura, kterou uhradíte převodem. V tomto případě je nutné podepsat smlouvu. V případě zájmu vám smlouvu zašleme na email, vy ji vyplníte, prostudujete, podepíšete a naskenovanou zašlete zpět nám na email.

Poté dostanete dotazník, abych měla přehled o tom, co od výuky očekáváte, jaká je vaše motivace, učební styl, doba kdy se vám nejlépe učí apod. No a výuka začíná :)

Lektorka od vás zjistí, co přesně potřebujete a domluvíte se na určitém systému, který vám vyhovuje. Zastávám pravidlo přirozeného a zážitkového učení. To je takové učení, při kterém nezjistíte, že se učíte a bude vás to bavit. To samé předávám svým lektorům a lektorkám.

Co se týče lektorů, velice pečlivě si je vybírám. Spolupracuji s těmi, kteří žili nebo žijí dlouhou dobu v zahraničí a mají zkušenosti s výukou. Ať už to jsou přímo rodilí mluvčí nebo polo-rodilí mluvčí (například mají jednoho rodiče z česka, zkrátka jsou takoví multi-kulturní :D). Většina lektorů má také pedagogické vzdělání. Mají ale jiný úhel pohledu na výuku, než ten, který všichni známe z klasického českého školského systému. Milujeme kreativitu a rozproudíme jí i ve vás :)

Na lektora máte garanci. To znamená, že když po první lekci nebo v průběhu kurzu zjistíte, že vám lektor z nějakého důvodu nevyhovuje, bezplatně vám ho vyměníme.

Pokud máte jakékoliv otázky nebo potřebujete zajistit výuku, klidně mě kontaktujte na email info@solisortus.cz. Jsem tu pro vás.