Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, neuro-psycho jazyková koučka a mentor.

Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě totiž předávat to, co umím a znám.

Věřím, že jakýkoli jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás,
pokud ví, jak na to a má v rukou ty správné nástroje a informace.


Já tyto nástroje a informace předávám. Ukazuji cesty, jak jazyk poznat jednoduše, přirozeně, efektivně, zábavně a navíc s radostí a jistotou, že se opravdu všude a s každým domluvíte. Má tvorba je místem, kde se s Vámi o tyto cesty a mé poznání dělím.

Pokud chcete i Vy poznat Vámi vysněný jazyk za co nejkratší čas s co nejlepšími výsledky, tak...

Moje životní role

Podporovatelka
a propojovatelka jazykomilců

Provádím a podporuji samouky světem přirozeného poznávání jazyků. Zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Propojuji tak lektory a klienty z celého světa, jež mají společný záměr a s radostí propojím i vás. :)

Samostatné poznání jazyků propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Pisatelka celou svou duší

Psaní je pro mě prostředkem noření se do vlastního světa, proudu kreativity a napojování na vyšší vedení. Odjakživa ráda píšu a vymýšlím příběhy.

Pluji na vlnách své fantazie, kterou přetavuji do písmenek, slov, vět, vdechuji jí život a nechávám ožívat, aby vás mohla inspirovat, přivádět k zamyšlením a předávat hodnotu, která vás podpoří na cestě vlastním životem.

Mým cílem je vás inspirovat a předat to, co předat mám. Nejčastěji píšu o svých zkušenostech, cestování a životě ve vztahu k poznání jazyků. Jazyky jsou totiž mojí velkou láskou a je to už opravdu vážné. :)

Tvořitelka videí

Natáčím videa, abych vás inspirovala a předala vám to nejlepší, co umím a znám. Má to pro mě velký smysl.

Průvodkyně jazyky,
neuro jazyková koučka, mentorka

Věnuji se bádání v jazycích prostřednictvím neurolingvistického programování a prozkoumávám nastavení mysli ve vztahu k jazykům na podvědomé úrovni. Individuálně pomáhám najít a odstranit emoční bloky a další omezení, která brání progresu a posunu vpřed.

Zapojuji meditace a moderní metody, díky kterým vás vedu k přirozenému, zážitkovému a organickému poznání jazyka bez učebnic.

V podstatě vám ukazuji možnosti a dávám komplexní řešení, jak docílit toho, abyste jazyk skutečně poznali.

Autorka Jazykového diáře

S láskou jsem pro vás vytvořila Jazykový DIÁŘ, který vás maximálně podpoří na své cestě poznání jazyka a krok po kroku vám ukáže, že jazyky se dají učit jednoduše, každý den a bez velkých časových investic.

Najedete v něm jazykový koučink a návod jak na jazyky, myšlenkové mapy, cestovatelské obrázky k vymalovávání, měsíční, týdenní, denní mise a spoustu dalšího.

Je to úžasný originální dárek, ať už pro sebe nebo pro své blízké, třeba pod stromeček, k narozeninám, nebo svátku. Je vhodný i pro ty, co se jazyk neučí a zkrátka potřebují nějaký stylový a zajímavý diář. Je vhodný pro ženy i muže.

Markéta Králová a jazykový diář

Kreativní lektorka

Jsem lektorka živých seminářů, workshopů a online kurzů. Moje letitá praxe (nejen) lektorky němčiny, francouzštiny a klavíru mě vede ke zkvalitňování a zlepšování výuky jazyků a služeb pro naše klienty. :) Ráda vymýšlím a realizuji nové věci, které mají přesah. Nejkrásnější je ten pocit, když předám to nejlepší ze sebe dál a ono to jako zasazené semínko začne růst.

Markéta v sedmi bodech

Jazykovědkyně a badatelka
nových směrů vzdělávání

Jako malá holčička jsem se chtěla stát lékařkou a zachraňovat lidské životy. Dávalo mi to smysl. Po čase jsem ale změnila svůj postoj, protože mi vadilo vidět krev. Odhodlání dělat něco smysluplného mi ale zůstalo.

Od první třídy ZŠ jsem se chtěla stát učitelkou. Cítila jsem v tom svoje poslání a naplnění z toho, že bych mohla formovat novou generaci, předávat jí svoje vhledy, a tím ovlivnit kvalitu celé populace. Silně to se mnou rezonovalo.

I když jsem nakonec vystudovala mezinárodní ekonomické vztahy, cestovní ruch a regionální rozvoj, láska ke vzdělávání a seberozvoji mě neopustila a já věřila, že se mu budu věnovat dále, a tím vytvářet na této planetě lepší místo pro život.

To se nyní děje a já jsem za to velice vděčná. Neustále bádám v jazycích, zkoumám, jak funguje náš mozek, psychika, mysl a podvědomí ve vztahu k nim, nacházím nové přístupy v přirozeném poznávání a předávám je dál. To mi dává obrovský smysl a důvod, proč v tom pokračovat. Poznáním jazyků si jsou totiž lidé blíž. :)

Milovnice všeho živého

Odmalička miluji vše živé. Žiji a nechávám žít. Tím se v životě řídím. Proto jsem se před několika lety stala vegetariánkou a začátekem roku 2016 vegankou. Je to styl života, který mě baví a cítím se v něm dobře.

Vždy, když jsem našla opuštěné zvíře, chtěla jsem si ho vzít domů a dělat mu náhradní maminku. Časem jsem pochopila, že nezachráním každého tvorečka a nespasím svět, ale že můžu alespoň pár z nich udělat krásný život.

Jsem hrdá panička italského chrtíka Carolyn, která je mi velkou učitelkou. Učí mě životu v pohybu, radosti z jídla, vnitřní i vnější kráse, bezpodmínečné lásce, péči o sebe a tomu, jak být jemná, něžná a zároveň nespoutaná a divoká.

Markéta Králová se psem v modrém

Přednášející
a obohacovatelka ostatních

Velice ráda přednáším. Prostřednictvím přednášek totiž šířím hodnotné informace a také svoji energii, nadšení a pozitivní přístup mezi ostatní, kteří se jí rychle nakazí. :)

Spočinutí v takové atmosféře je pak slovy nepopsatelný zážitek, který si ráda a hojně dopřávám a pevně věřím, že i mé publikum.

Přednášky organizuji sama, anebo ve spolupráci s dalšími lidmi, kteří chtějí, abych pro ně přednášela. V malém i velkém počtu účastníků. Přednáším na témata související s poznáváním jazyků, cestováním a lifestylu.

Podnikatelka
ve svobodné firmě

Podnikání je pro mě cestou svobody. A protože si život bez svobody nedokážu představit, jsem šťastná, že jsem zakladatelkou a maminkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS a součástí jeho svobodného týmu.

Dává mi absolutní smysl podporovat lidi v poznání jazyků, osobním rozvoji a dalších oblastech, předávat jim zkušenosti, provázet je na cestě životem, jejich progresu, a tím jim pomáhat k dosažení snů.

Tohle všechno SOLIS ORTUS dělá a já jsem vděčná, že je mojí rodinou a že jsme se společně našli.

Logo Solis Ortus

Zapálená cestovatelka,
věčná optimistka a dobrodruh

Cestování, objevování nových horizontů, poznávání kultur, lidí, jazyků, jídel, chutí, vůní a barevností mě zkrátka baví. Naplňuje mě a dělá šťastnou. Miluji ten pocit nadšení a lehkého vzrušení, když mířím do neznáma. A nejraději cestuji sama, má to větší grády. :)

Markéta Králová na Elbě

Nadšená organizátorka

Organizování je mojí neoddělitelnou součástí. Je to kreativní činnost, která je mi zábavou, prací a posláním zároveň. Pořádám různé kurzy, semináře, workshopy, přednášky, jazyková setkání a další volnočasové aktivity související s poznáváním jazyků. Naučím se při tom spoustu nového a pořádně se vyřádím. :)

Benátský gang na dračích lodích

Bývalá průvodkyně, delegátka, tlumočnice a také vizážistka

Nějaký čas na studiích, jsem působila jako průvodkyně, delegátka a tlumočnice v jednom. :) Moc mě to bavilo. Často jsem cestovala do zahraničí a setkávala se s nejrůznějšími lidmi, což byla skvělá zkušenost. 

Jsem také obdivovatelkou krásy. Ať už přírody, naší vnitřní krásy, ale i té vnější. Vizážistika, práce s barvami a zkrášlování žen i mužů k mému životu zkrátka patří.

V tomto oboru jsem se profesionálně angažovala jen pět let, ale za tu dobu stihl v mém srdci zanechat hluboký otisk. Proto se mu i tak věnuji ve volném čase prostřednictvím sdílení svých zkušeností, rad a tipů a nejlépe v kombinaci s jazyky a cestováním. :) 

Přednášející Markéta Králová

Co je pro mě v životě podstatné

Markéta Králová v černém
 • žít vědomě
 • respektovat se a milovat
 • vidět smysl v tom, co dělám
 • znát své dary a naplno je využívat
 • vytvářet a pěstovat kvalitní vztahy
 • žít a dělat vše tak, jak nejlépe umím
 • věřit, komunikovat a vzájemně sdílet
 • žít naplno a ve své vlastní autenticitě
 • žít svobodně, v lásce, radosti a souznění
 • milovat přírodu - rostliny, zvířata a bytosti
 • obklopovat se těmi, se kterými je mi dobře
 • cítit, kdo jsem a mít originální přístup k životu