Bronzový Benátský GANG na Dračích lodích 2015

Markéta Králová a benátský GANG na dračích lodích

Rok se s rokem sešel, a tak jsme v dubnu opět začali dávat dohromady posádku, která by podruhé reprezentovala Benátky na 4. ročníku Dračích lodí o trofej Rytíře Mikuláše Střely na rybníku Řeka. V naší posádce nazvané Benátský GANG proběhly malé změny z hlediska složení členů. Pro zajímavost, věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem je 53 let. Poté následovala řada tréninků, kde jsme se synchronizovali v tempu, aby náš čas na trati byl co nejkratší. Pak už stačilo jen vyplout a ukázat, co v nás je. Dračí lodě se pořádali v sobotu 13. června a utkalo se spolu 37 posádek na trati dlouhé 200 m. A tak jsme vypluli, s odhodláním, plným nasazením, adrenalinem v krvi a nadějí, že náš výsledek bude co nejlepší.

Benátský GANG závod na dračích lodích

Benátský GANG jel ve dvou rozjížďkách, kde dvakrát po sobě obhájil první místo. Následně jsme postoupili do finále, kde se v jednom závodě mělo utkat šest nejlepších posádek. Těsně před finálovým závodem se přehnala silná bouřka, která nám zabránila závod realizovat, a tak jsme museli čekat téměř tři hodiny, než organizátoři zprovoznili techniku a mohli jsme opět na start. Během jízdy jsme výjimečně nesměli bubnovat na bubny kvůli možnému zničení, což nám jízdu ještě více zkomplikovalo, a tak kapitáni lodí udávali rytmus posádkám pouze svým hlasem.

Markéta Králová a benátský GANG na dračích lodích

Skvělí lidé, obrovské nasazení, správné tempo, výborná nálada a nadšení přispěli k tomu, že jsme si po krásném, náročném a bouřlivém dni vypádlovali úžasné bronzové 3. místo a získali tak diplom a trofej.

Velké díky patří organizátorům za zajištění celé akce. Obstarali nám opticky zaměřená a vybójkovaná závodiště, nástupní mola, skvělé kormidelníky, pevná startovní mola (letos byla vybavená o ozvučení, což urychlilo celý závod) a cíl, který byl sledovaný laserovou olympijskou kamerou ovládanou zkušenými profesionály. Jako kapitánka, jménem Benátského GANGu děkuji všem, kteří nám věřili a podporovali nás, především našim partnerům, rodinám a přátelům, dále Elišce Coufalové a Městu Ždírec nad Doubravou za finanční příspěvek.

Těšíme se na příští rok. Pevně věřím, že se příští rok sejdeme opět v hojném počtu v podobném osazení jako letos a dáme si to vítězství, pořád jsou ještě 2 soupeři před námi :)

Benátský gang na dračích lodích

Benátský GANG, hej hej hej! A Dračím lodím ZDAR.

Markéta Králová

Online lektorka jazyků (de, fr) a hry na klavír, certifikovaná neuro-lingvistka s praxí od roku 2010.

Věří tomu, že jazyk se dokáže naučit opravdu každý z nás, pokud ví, jak přesně na to a má v rukou ty správné nástroje. Prostřednictvím své tvorby se o tyto informace dělí a mění zajeté stereotypy v přístupu poznávání jazyků.

Dává návody, jak se naučit jakýkoli jazyk jednoduše, v relaxu a pohodě s optimalizací svého času a energie, abyste za co nejmenší námahu měli co největší výsledky a navíc s radostí a jistotou, že se všude a s každým domluvíte.

Pomáhá ženám i mužům cítit se v jazycích sebejistě a jemně vede ke zpracování skutečných příčin různých potíží pramenících z nastavení mysli.

Je zakladatelkou vzdělávacího centra SOLIS ORTUS, kde spolupracuje s lektory z celého světa. Je autorkou Jazykového diáře, který si pořídilo už více než 4.500 lidí. Provází intenzívními jazyko-konverzačními kurzy a individuálními lekcemi hry na klavír.

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Komentáře